صفحه اصلی > استارت آپ و کارآفرینی و سرمایه گذاری و پول و کسب و کار : بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی از لحاظ درآمدی در ایران

بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی از لحاظ درآمدی در ایران

بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی

بازار دیجیتالی به طور مداوم در حال تکامل است و فرصت‌های بسیاری را برای کارآفرینان مشتاق فراهم کرده‌ است، تا بتوانند به صورت آنلاین درآمد کسب کنند. با داشتن مدل کسب‌وکار مناسب و رویکردی استراتژیک می‌توانید علاقه، مهارت‌ها و دانش خود را به یک شغل سودآور آنلاین تبدیل کنید. در این پست ما به بررسی بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی که انتظار می‌رود در سال 1403 رونق داشته باشند، می‌پردازیم.

مدل کسب‌وکار آنلاین مبتنی بر خدمات

مدل کسب‌وکار آنلاین مبتنی بر خدمات

 • مهارت مورد نیاز: بالا
 • هزینه‌های شروع: پایین
 • هزینه‌های حفظ: پایین
 • سرمایه‌گذاری زمانی: بالا
 • سودآوری: بالا

داشتن مدل بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی مبتنی بر خدمات امروزه یکی از محبوب‌ترین رویکردها است. صرف‌نظر از صنعت نیچ یا مجموعه مهارتی شما همیشه فرصتی برای راه‌اندازی پولسازترین کسب ‌و کارهای اینترنتی در ایران مبتنی بر خدمات وجود دارد.

این‌ خدمات در سه دسته قرار می‌گیرند:

 • مربی‌گری: ارائه کمک برای هدایت و پاسخگویی عملی. به عنوان یک مربی شما مثل یک راهنما عمل می‌کنید که به مشتری گوش می‌دهید و در تشخیص گام‌های بعدی به او کمک می کنید.
 • مشاوره: تمرکز بر تخصص عملی و سطح بالا. به عنوان یک مشاور نه تنها راهنمای مشتریان هستید بلکه گام‌های واقعی را که باید دنبال کنند، تجزیه و تحلیل می‌کنید.
 • انجام به جای شما: تمرکز بر خود شما است، زیرا شما کار واقعی را برای مشتری انجام می‌دهید.

تبدیل شدن به بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی نیازمند تجربه زیادی است. مشتریان شما باید بدانند که شما قبلاً بارها از این فرایند عبور کرده‌اید. بنابراین این یک مدل کسب ‌و کار خدماتی محبوب برای کسی است که تجربه زیادی در محیط کار سنتی دارد، و به دنبال کار برای خود است.

بیشتر بخوانید: بهترین سئوکارهای ایران چه کسانی هستند؟

مدل کسب‌ و کار آنلاین دوره / برنامه

مدل کسب‌ و کار آنلاین دوره / برنامه

تجربه مورد نیاز: کم

هزینه‌های شروع: متوسط

هزینه‌های نگهداری: متوسط

سرمایه‌گذاری زمانی: متوسط

سودآوری: بالا

این مدل تقریبا شناخته شده است. علاوه بر تولید دوره‌ها و برنامه‌های متعدد توسط خودمان به صدها دانشجویمان کمک می کنیم تا همین کار را انجام دهند. این بازاری سودآور نیز هست، زیرا پیش‌بینی می‌شود بازار یادگیری الکترونیکی تا سال 3 سال آینده به رشد بسیار بالایی برسد.

دو نوع اصلی یادگیری الکترونیکی وجود دارد: دوره‌های آنلاین(این رویکرد دانشجو را توانمند می‌سازد تا تمام کار را به طور مستقل انجام دهد) و برنامه‌های آنلاین (این رویکرد به دانشجو هدایت و کمک بیشتری ارائه می‌دهد.

در کل یک دوره آنلاین بر محتوایی متمرکز است که شما ارائه می‌دهید. شما محتوای دوره را ایجاد می‌کنید، و به دانشجویان هر آنچه را که برای انجام کار نیاز دارند، ارائه می‌دهید. در حالی که یک برنامه آنلاین هدایت بیشتری از طریق تماس‌های مربی‌گری، جلسات ذهن‌استادانه و احتمالا یک سایت یا جامعه فراهم می‌کند.

همان‌طور که ممکن است متوجه شده باشید، برخی از این بهترین مدل‌ کسب ‌و کارهای اینترنتی با یکدیگر همپوشانی و هم‌راستایی دارند. ممکن است با یک دوره آنلاین شروع کنید که با گذشت زمان به یک برنامه آنلاین تبدیل شود.

اغلب یک دوره آنلاین جای خوبی برای شروع است. شما نیاز به تجربه زیادی ندارید و هزینه‌های شروع و نگهداری نسبتاً پایین هستند. این مدل جز بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی در ایران نیز به حساب می آید، و تا زمانی که محتوایی با ارزشی ایجاد کنید، دانشجویان شما بهره خواهند برد. و در نهایت کسب و کار شما حفظ و توسعه پیدا می کند.

مدل کسب ‌و کار آنلاین وابسته

مدل کسب ‌و کار آنلاین وابسته

 • تجربه مورد نیاز: کم
 • هزینه‌های شروع: کم
 • هزینه‌های نگهداری: کم
 • سرمایه‌گذاری زمانی: متوسط
 • سودآوری: متوسط

این مدل همیشه یک گزینه جذاب به ویژه برای افراد تازه‌کار است. نیازی نیست محصول یا خدماتی ایجاد کنید. به جای آن محصولات دیگران را تبلیغ می‌کنید، و سهمی از درآمد آنها را دریافت می‌کنید.

مسیرهای اصلی وابستگی شامل موارد زیر است:

مشارکت‌های همزمان: شامل تبلیغ یا راه‌اندازی یک کمپین است، اغلب از طریق یک سری ایمیل‌ها، آگهی‌های آنلاین و رویدادهای زنده مانند وبینارها صورت می پذیرد.

وابسته به فروشگاههای آنلاین: به عنوان بزرگترین پلتفرم آنلاین امکان درآمدزایی خوبی صرفاً از طریق تبلیغ محصولات روی دیجیکالا وجود دارد.

وبلاگ‌نویسی  ویدئوبلاگ‌نویسی و بررسی: شامل ایجاد محتوا، ساختن یک مخاطب و دریافت سهمی از درآمد هنگامی است که مخاطبان شما خرید می‌کنند.

به نظر می‌رسد محبوبیت کسب ‌و کارهای وابسته در حال کاهش است. عمدتا به این دلیل که رقابت خیلی زیاد است. با این حال همچنان جز بهترین مدل کسب ‌و کارهای اینترنتی محبوب باقی مانده است، صرفا به این دلیل که نیازی به تجربه ندارد و هزینه‌های شروع و نگهداری آن کم است.

امروزه سخت است که از طریق وابستگی پول زیادی به دست آورد. اما اگر محتوای عالی تولید کنید(وبلاگ، پادکست، کانال یوتیوب و غیره) می‌توانید درآمد خوبی کسب کنید.

اگر جامعه‌ای مشارکتی ایجاد کنید، همیشه افرادی خواهند بود که به دنبال تبلیغ محصولات خدمات یا کسب و کار جدید خود هستند. تاکید در اینجا بر ایجاد یک جامعه مشارکتی توسط خود شما است. اگر به یک شخصیت مرجع تبدیل شوید، کسب ‌و کار وابسته می‌تواند بسیار سودآور باشد.

مدل کسب‌وکار آنلاین SaaS

مدل کسب‌وکار آنلاین SaaS

 • تجربه مورد نیاز: متوسط
 • هزینه‌های شروع: بالا
 • هزینه‌های نگهداری: بالا
 • سرمایه‌گذاری زمانی: بالا
 • سودآوری: بالا

SaaS مخفف نرم‌افزار به عنوان یک سرویس است. محبوبیت این یک مدل کسب ‌و کار آنلاین در جامعه رو به افزایش است، زیرا افراد بیشتری به روش‌های مختلفی به اینترنت وابسته می‌شوند.

محصولات بسیار زیادی زیر این چتر قرار می‌گیرند. برخی از محبوب‌ترین‌ها عبارتند از:

 • نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری
 • نرم‌افزار حسابداری
 • نرم‌افزار مدیریت پروژه
 • نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی
 • میزبانی وب و تجارت الکترونیک
 • نرم‌افزار پردازش پرداخت
 • نرم‌افزار مدیریت شغلی

هرچه افراد بیشتری کسب‌ و کار های جدید آنلاین ایجاد کنند، تقاضا برای محصولات SaaS افزایش می‌یابد. بنابراین اگر ایده نوآورانه جدیدی دارید، یا می‌خواهید یک ایده را بهبود ببخشید، می‌توانید به سرعت به مشتری در حد هزاران نفر برسید، که حداقل درآمد بسیار مناسبی تولید می‌کند. به همین خاطر جز بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی قرار می گیرد.

البته باید زمان زیادی در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید، و شما یا کسی از تیمتان باید تجربه و تخصص فنی لازم را داشته باشد. این مدل کسب ‌و کار با بیشترین ریسک ولی همچنین با بیشترین بازگشت سرمایه همراه است.

کدام مدل‌های کسب‌وکار اینترنتی برای شما مناسب است؟

مدل‌های کسب‌وکار

این چند مورد از بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی موجود در حال حاضر هستند. هر کدام مسیر منحصر به فردی با سطوح متفاوتی از سرمایه‌گذاری تجربه مورد نیاز و پتانسیل جهت رشد و توسعه دارند.

اما آیا مدل کسب‌وکار ایده‌آلی برای شما وجود دارد؟ خب این بستگی به تصمیم خودتان دارد.

از خودتان بپرسید:

چه نوع سبک زندگی می‌خواهم؟

چه نوع تاثیری در جامعه و بازار می‌خواهم داشته باشم؟

به چه چیزی علاقه دارم؟

چقدر پول نیاز دارم تا کسب وکار راه اندازی شود؟

چقدر پول می‌خواهم کسب کنم؟

وقتی بر تصمیم خود آگاه شدید، می‌توانید گزینه‌ها را محدود کنید، و بهترین مدل‌ کسب ‌و کارهای اینترنتی را برای خودتان انتخاب نمایید. توصیه می‌کنیم در مورد وضعیت خودتان، اهدافتان بیشتر فکر کنید.

جمع بندی

در این مقاله ما به بررسی بهترین مدل‌ کسب ‌و کار های اینترنتی پرداختیم که امروزه محبوبیت زیادی دارند. هر کدام از این مدل‌ها ویژگی‌های منحصربفرد و همچنین مزایا و معایب خاص خود را دارند. انتخاب بهترین مدل کسب و کار های اینترنتی برای هر فرد بستگی به اهداف، علایق، میزان سرمایه و توانایی‌های آن فرد دارد. با در نظر گرفتن همه این عوامل می‌توان مدل مناسبی را انتخاب کرد که بیشترین موفقیت را برای فرد به همراه داشته باشد.

برچسب ها :
طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها و شرایط سخت تایپ به پایان رسد.
پست های مرتبط

بهترین برندهای رنگ ساختمانی ایرانی و خارجی

رنگ خوب ساختمانی، بخشی اساسی از طراحی داخلی و خارجی ساختمان‌ها است…

بهترین شرکت هواپیمایی ایران

شرکت هواپیمایی معتبر به ویژگی‌های متعددی برای تأمین رضایت مسافران خود معروف…

بهترین شرکت داروسازی در ایران

شرکت‌های داروسازی به دلایل متعددی در دنیای امروز محبوبیت دارند. اولاً، شرکت‌های…

دیدگاهتان را بنویسید